قیمت ارتودنسی در سال 1402

قیمت ارتودنسی دندان 1403+ (پرداخت قسطی 1403)

هر زمان که نیاز دارید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، احتمالا از خود می‌پرسید که قیمت ارتودنسی شما چقدر خواهد بود. به احتمال زیاد، تنها چیزی که ترسناک‌تر از رفتن به دندانپزشک است، دیدن صورت حساب پس از آن است.

با این حال، قیمت مشخصی برای هیچ درمانی وجود ندارد زیرا هر فردی نیازهای متفاوتی دارد. میزان مشکلات دندانی هزینه نهایی را تعیین می‌کند که می‌تواند کمتر یا بیشتر از حد متوسط باشد. هر چه دندان‌ها به کار بیشتری نیاز داشته باشند، هزینه آن بیشتر می‌شود.

در اقتصاد امروزی، خانواده‌ها نگران مخارج مالی خود هستند و برای پولی که به سختی به دست می‌آورند، ارزش زیادی دارند. ما اجازه نمی دهیم که هزینه های مالی، مانع درمان ارتودنسی شود.

خدمات ارائه شده توسط متخصصین ارتودنسی

متخصصین ارتودنسی دندان در درمان ناهماهنگی دندان ها و فک تخصص دارند. این تخصص به این معنی است که خدمات ارتودنسی بیش از متوسط خدمات دندانپزشکی مانند تمیز کردن دندان های معمولی هزینه دارد.

برای رفع مشکلات دندانی از قبیل ازدحام بیش از حد، کج بودن، اوربایت، آندربایت، کراس بایت و فاصله بین دندان‌ها، ارتودنتیست‌ها از بریس یا اینویزیلاین استفاده می‌کنند. درمان با مشاوره شروع می شود. بهترین متخصص ارتودنسی در تهران از تکنیک ها و فناوری های ویژه ای برای ترسیم نقشه دندان های شما و ایجاد بریس ها یا ترازهای مخصوص دندان ها برای رفع نیازهای شما استفاده می کند.

چه عواملی در قیمت کلی ارتودنسی نقش دارند؟

هیچ دو بیمار شبیه هم نیستند. بنابراین حتی اگر بهترین دوست شما بریس داشته باشد و هزاران هزینه برای آنها انجام داده باشد، ممکن است وضعیت شما بسیار متفاوت باشد. و منجر به هزینه کمتری برای تعمیر بایت یا کجی دندان‌های شما شود. برخی از رایج‌ترین عواملی که در قیمت ارتودنسی و درمان شما نقش دارند عبارتند از:

درمان

اینکه کدام روش ارتودنسی را انتخاب می‌کنید، در میزان هزینه‌ای که باید برای درمان پرداخت کنید، تأثیر زیادی دارد. هیچ راز نیست که بریس‌های فلزی مقرون به صرفه هستند، اما اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی و سایر الاینرهای شفاف نتایج سریعتر را ایجاد می‌کنند، و آنها را به گزینه‌ای محبوب‌تر، به ویژه در میان بزرگسالان و جوانان تبدیل می‌کنند.

00:31
truncate dir-rtl

درمان ارتودنسی در بیماری با ناهنجاری کلاس۲ | دکتر نگار حدادی

تکنولوژی

لازم است که در هنگام تهیه طرح درمانی، از شما قالب های دندانی گرفته و عکس‌های دیجیتالی اشعه ایکس بررسی شوند. بنابراین بر اساس نوع فناوری که یک متخصص ارتودنسی استفاده می‌کند، می‌تواند تفاوت زیادی در میزان پرداختی شما برای بریس‌ها یا الاینرها ایجاد کند.

مدت زمان

به طور طبیعی، هر چه مدت زمان طولانی‌تری درمان ارتودنسی را دریافت کنید، انتظار پرداخت هزینه بیشتری خواهید داشت. به همین دلیل است که بسیاری از افراد الاینرهای شفاف را انتخاب می‌کنند. متأسفانه، همه افراد واجد شرایط این نوع درمان نیستند، به همین دلیل است که ارتودنسی فلزی یکی دیگر از گزینه‌های موجود هستند.

تجربه پزشک

تجربه پزشک متخصص ارتودنتیست به عنوان یکی از عوامل اساسی در تعیین کیفیت و نتیجه درمان ارتودنسی بسیار اهمیت دارد. هر چقدر پزشک بیشتر تجربه داشته باشد، احتمال مواجهه با مشکلات درمانی کاهش می‌یابد. تجربه پزشک ارتودنتیست می‌تواند به طراحی و اجرای درمان به شکل خلاقانه‌تر و بهتر کمک کند و در نهایت تأثیر زیادی بر کیفیت نهایی درمان دارد.

اما چه تأثیری بر قیمت ارتودنسی دارد؟ واقعیت این است که پزشکان با تجربه معمولاً قیمت‌های بالاتری برای خدمات خود تعیین می‌کنند. همچنین، آن‌ها با آشنایی بهتری از بهترین دستگاه‌ها و فناوری‌های جدید، می‌توانند با استفاده از آن‌ها، نتایج بهتری را برای درمان فراهم کنند.

به دلیل قیمت ارتودنسی، از درمان دندانپزشکی خود یا فرزندتان خودداری نکنید. اجازه دادن به مشکلات دندانی باعث بدتر شدن آن‌ها می‌شود و هزینه‌های بیشتری را برای رفع این مشکل در پی خواهد داشت.

چرا بریس‌ها اینقدر گران هستند؟

بریس به دلیل جزئیات پیچیده براکت‌ها گران هستند. قیمت ارتودنسی نیز به مواد با کیفیت استفاده شده و همچنین تخصص ارتودنتیست بستگی دارد. هرچه کیفیت موادی که بریس‌ها از آن ساخته شده اند بالاتر باشد، هزینه بیشتری پرداخت می کنید. به عنوان مثال، بهترین بریس‌ها با استفاده از آلیاژهای تیتانیوم ساخته می‌شوند که قیمت آنها بیشتر است. متخصص ارتودنسی که تجربه بیشتری دارد و از به روزترین روش ها و تکنولوژی استفاده می کند نیز اغلب گران‌تر است.

قیمت ارتودنسی با بیمه

آیا خدمات ارتودنسی با بیمه تکمیلی پوشش داده می‌شود؟ به طور معمول، هیچ بیمه‌ای از جمله بیمه عادی تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی انفرادی، هزینه‌های ارتودنسی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. ممکن است در بعضی موارد، بیمه‌های تکمیلی خاص، بخشی از هزینه‌های ارتودنسی را تا حدی پوشش دهند؛ اما به طور کلی، پوشش خدمات ارتودنسی در بیمه تکمیلی انفرادی اکثر شرکت‌های بیمه جای نمی‌گیرد.

بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه درمان تکمیلی گروهی برای افراد زیر ۱۴ سال را تهیه می‌کنند که ممکن است هزینه‌های ارتودنسی را تحت پوشش قرار دهند. اما میزان و شرایط پوشش داده شده بستگی به توافقات میان طرفین دارد. هزینه درمان ارتودنسی باید به عنوان یک سرمایه گذاری برای آینده فرزند شما تلقی شود و نه یک بار مالی.

آیا ارتودنسی ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

از لحاظ تئوری، لبخند شما قیمتی ندارد. با این حال، ما می‌دانیم که در واقعیت، دستیابی به یک لبخند سالم و زیبا می‌تواند گران تمام شود. هنگامی که به صورت حساب دریافتی خود خیره می شوید ممکن است متوجه شوید که به براکت یا تراز کننده برای بهبود هم ترازی دندان‌ها یا بایت نیاز دارید. با این حال، وقتی نتایجی را که به دست می آورید در نظر بگیرید، به سرعت متوجه خواهید شد که ارزش سرمایه گذاری را دارد. در اینجا دلیل آن است:

  • سلامت دهان و دندان شما با پرداختن به مشکلات رایجی که می تواند منجر به پوسیدگی دندان، بیماری لثه و سایر مشکلات دندانی شود، بسیار بهبود می‌یابد، که همگی باعث می‌شوند زمان و هزینه بیشتری را برای درمان ترمیمی صرف کنید.
  • ظاهر شما تقویت خواهد شد و اعتماد به نفس شما افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد
  • شما نتایجی خواهید داشت که با مراقبت و نگهداری مناسب می تواند یک عمر ماندگار باشد (یعنی استفاده از نگهدارنده ارتودنسی)

ما به عنوان متخصص ارتودنسی معتقدیم که هر کودکی شایسته لبخندی سالم، زیبا و با اعتماد به نفس است. به همین دلیل با شما همکاری خواهیم کرد تا هزینه درمان ارتودنسی متناسب با بودجه خانواده شما باشد.

آیا بیمه درمان ارتودنسی را پوشش می‌دهد؟

متاسفانه به دلیل هزینه‌های بالای ارتودنسی اکثر بیمه‌های تکمیلی، قیمت ارتودنسی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما بعضی از شرکت‌ها ارتودنسی را بصورت بیمه تکمیلی گروهی پوشش می‌دهند. و این پوشش دارای محدودیت سنی هم است.

قیمت ارتودنسی برای کودکان چقدر است؟

هزینه درمان ارتودنتیست به طور کلی برای کودکان یکسان یا کمی کمتر است. این در واقع فقط به نوع درمانی که کودک شما نیاز دارد بستگی دارد که هزینه کلی را تعیین می‌کند. در واقع، درمان زودهنگام مشکلات دندانی کودک شما می‌تواند بعداً در بزرگسالی باعث صرفه‌جویی در هزینه آنها شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ارتودنسی پیشگیری مراجعه کنید.

خلاصه کلام

ما درک می کنیم که درمان ارتودنسی یک سرمایه گذاری مادام العمر است. ما می دانیم که درمان ارتودنسی سرمایه ای برای لبخند، سلامت دندان و رفاه اجتماعی روانی شما است. بنابراین در تلاش هستیم تا گزینه های درمانی باکیفیت و متناسب با بودجه شما را ارائه دهیم. ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید کدام طرح پرداخت برای شما و خانواده شما بهترین کار را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جراحی لثه

جراحی لثه یا جراحی پریودنتال یک روش درمانی در زمینه